• główna
  • kredo
  • biblia
  • kazania
  • teksty
  • wideo
  • linki
  • książki
  • przestrzegamy
  • kontakt
poleć stronę
Yahoo Google facebook

     Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

TRAKTUJ POWAŻNIE, KAŻDE OSTRZEŻENIE
ZAWARTE W SŁOWIE BOŻYM

 

Pierwsza rzeczą, którą zrobił szatan, było okłamanie Ewy, że Bóg nie uczyni tego, co zapowiedział (Rdz 3:1-6). Szatan powiedział wtedy Ewie: „Na pewno nie umrzesz”. W ten sposób spowodował, że Ewa zgrzeszyła. Szatan posługuje się tą metodą również dzisiaj. Słowo Boga mówi, że wierzący, którzy „żyją według ciała, na pewno umrą” (Rz 8:13), a szatan mówi: „na pewno nie umrzecie” i większość wierzących wierzy szatanowi, dlatego żyją w grzechu.

 

Ilu wierzących rzeczywiście wierzy, że lepiej stracić wzrok i być ślepym, niż pożądać kobiet?

 

Ilu wierzących rzeczywiście wierzy, że lepiej stracić prawą rękę niż popełnić grzech seksualny?

 

Ilu naprawdę wierzy, że ci, którzy nie traktują poważnie gniewu i grzechów seksualnych, finalnie trafią do piekła? (Mt 5:22-30)

 

Ilu naprawdę wierzy, że poślubianie niewierzącej osoby jest nieposłuszeństwem wobec Słów Boga i jest równoznaczne z grożeniem Bogu pięścią? (2Kor 6:14)

 

Ilu wierzy, że Boga ujrzą wyłącznie osoby mające czyste serca? (Mt 5:8)

 

Ilu wierzy, że ci, którzy nie wypełniają swojego uświęcenia i nie dążą do pokoju z innymi ludźmi (bo walczą i niszczą innych), nie ujrzą Pana? (Hbr 12:14)

 

Ilu wierzy, że w dniu sądu będą musieli zdać sprawę z każdego próżnego słowa, które wypowiedzą? (Mt 12:36-37)

 

Dzisiaj niewielu wierzących wierzy w te słowa Boga. To jest skutek zwodniczych dzieł, które szatan dokonuje wśród chrześcijan, w wyniku których, większość utraciła bojaźń Bożą i lekceważy Boże ostrzeżenia. Głupcy tak długo igrają z grzechem, dopóki szatan ich całkowicie nie zniszczy.

 

Bóg patrzy tylko na pokornych, którzy są złamani na duchu i którzy z bojaźnią odnoszą się do Jego Słów (Iz 66:1-2), dlatego człowiek musi się odnosić z bojaźnią do każdego ostrzeżenia zawartego w Słowie Bożym. To jest dowód, że naprawdę boisz się Boga. Ostatecznie oblubienicą będą tylko ci, którzy boją się Boga i w bojaźni wypełniają swoje uświęcenie (2Kor 7:1), bo zbawieni od drugiej śmierci (jeziora ognia) będą tylko ci, którzy zwyciężają. Tylko ci będą mieli prawo do spożywania z drzewa życia (Obj 2:7 i 11). Duch mówi to do wszystkich zborów, jednak bardzo niewielu jest już tych, którzy mają uszy do zdolne słuchania.

 

 

                                                                                                   Zac Poonen

 

 

 

Take Heed to Every Warning in God’s Word / 27.02.2022

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <
www.chlebznieba.pl © 2010/2025