Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

DUCHOWY STAN BOŻEGO LUDU
JEST ZALEŻNY OD PASTERZY

 

1 Księga Królewska zaczyna się od Dawida, męża według serca Bożego, a kończy na Achabie,  który był najgorszym królem, jaki kiedykolwiek panował w Izraelu. Izrael zaczął jako potężny naród, a skończył podzielony na dwa królestwa, rządzone przez prawie samych złych królów.

 

Stan ludu Bożego w dużej mierze zależy od duchowego stanu jego pasterzy. Ilekroć Izrael miał duchowego przywódcę, to w pobożny sposób kroczył naprzód, a kiedy miał cielesnego przywódcę, to odchodził od Boga i brnął w cielesność. Lud Boży zawsze potrzebuje pobożnych przywódców.

 

Gdy Jezus patrzył na tłumy ludzi, to widział owce nie mające pasterza, dlatego powiedział swoim uczniom, by się modlili, aby Bóg dał pasterzy swojemu ludowi (Mt 9:36-38). Gdy dzisiaj Bóg patrzy na kościoły, to też widzi brak Bożych pasterzy, więc wyzwaniem, które nam dzisiaj stawia, jest zadowolenie Boga przez takim bycie mężczyzną i kobietą, jakich Bóg szuka w naszym pokoleniu.

 

W każdym pokoleniu Bóg potrzebuje pobożnych pasterzy swojego ludu. Nie można polegać na mądrości pasterzy z poprzednich pokoleń. Dawid też nie mógł wiecznie rządzić Izraelem i gdy umarł, to ktoś inny zajął jego miejsce. Więc to, co stanie się z Izraelem, zależy od tego, jaką osobą będzie następny król.

 

Gdy Bóg wzbudza pobożnego człowieka, to on działa na przełomie jednego pokolenia, po czym się starzeje i umiera. Czy wiesz co będzie, jeśli w następnym pokoleniu, jego następcy będą mieli jego wiedzę i będą znali jego doktryny, ale nie będą znali Boga i nie będą mieli bojaźni Bożej? Wtedy lud na pewno zbłądzi. Dlatego w naszych czasach Bóg potrzebuje ludzi pokroju Dawida i Debory.

 

 

                                                                                                 Zac Poonen

 

 

 

The Condition of God’s People Depends on Their Leaders / 23.05.2021

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <