Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

PATRZ NA WSZYSTKO Z BOŻEGO PUNKTU WIDZENIA

 

Studiowanie modlitw apostoła Pawła, jest bardzo ciekawym studium biblijnym, które każdy może przeprowadzić sam. Począwszy od Listu do Rzymian po 2 List do Tymoteusza mamy wiele modlitw Pawła, ale można zauważyć, że jego wszystkie modlitwy zawsze dotyczyły spraw duchowych. Paweł nigdy nie modlił się o dobrobyt, ani wielki dom dla kogoś, ani o awans w pracy. Nigdy się nie modlił o sprawy materialne. Zawsze się modlił o rzeczy głębokie i duchowe, które są ponadczasowe, ponieważ serce Pawła było tak związane z Bogiem, iż wiedział, że rzeczy ziemskie są ulotne.

 

To tak, jakbyś się wybrał w podróż do Delhi, chcąc tam mieszkać przez kolejne 50 lat. Więc człowiek, który się za ciebie modli, nie powinien się skupiać na tym, aby twoja podróż do Delhi była wygodna i abyś miał w pociągu wygodne ubranie, smaczne jedzenie i dobry sen. Bardziej powinien się modlić o to, żebyś znalazł mieszkanie w Delhi. Nasze życie na ziemi też jest tylko krótką podróżą do wieczności. Więc Paweł modlił się w taki sposób, aby ludzie żyjący na ziemi, po wejściu do wieczności nigdy nie żałowali tego, co tutaj robili.

 

W Liście do Kolosan 1:9 apostoł Paweł pisze, że nieustannie modli się, aby czytelnicy tego listu doszli do pełnego poznania Bożej woli, wszelkiej mądrości i duchowego rozeznania. Jedno z tłumaczeń tego wersetu mówi: „Modlę się, abyście widzieli rzeczy z Bożego punktu widzenia”, bo poznanie Jego woli, wszelka mądrość i duchowe rozeznanie, to patrzenie na wszystko z Bożego punktu widzenia.

 

Gdy myślisz o swoim życiu, to nie słuchaj tego, co mówią filozofowie tego świata, ale patrz na nie z Bożego punktu widzenia. Jezus też przyszedł na ziemię w ludzkim ciele, ale nie skupiał się na nim. Więc, Ty też staraj się patrzeć na wszystko z Bożego punktu widzenia i módl się za siebie słowami: „Panie, pomóż mi patrzeć na wszystkie rzeczy w moim życiu, z Twojego punktu widzenia”.

 

Jak patrzysz, gdy w pewnych okolicznościach pojawia się w Twoim życiu jakaś choroba, albo jakiś cierń, albo jakaś osoba, która Cię źle traktuje? Zacznij na to patrzeć z Bożego punktu widzenia. Czy Bóg jest zaskoczony, gdy dzieją się takie rzeczy? Nie, to Boga nie zaskakuje. To zaskakuje tylko nas, bo jesteśmy ludźmi ograniczonymi czasem i przestrzenią. Ale Bóg nie jest tym zaskoczony. Gdy cofam się myślami i patrzę na pewne rzeczy z Bożego punktu widzenia, to moje serce zmienia punk widzenia i wiele rzeczy zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego to jest bardzo dobra modlitwa.

 

Gdy nauczysz się budować Kościół, w którym ludzie uczą się patrzeć na rzeczywistość z Bożego punktu widzenia, wtedy będziesz miał duchowy zbór.

 

 

                                                                                                   Zac Poonen

 

 

 

Look at Things from God’s Point of View / 31.05.2020

 

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <