Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

RADYKALNE ZERWANIE Z GRZESZNYMI MYŚLAMI

 

W kazaniu na górze Jezus powiedział swoim uczniom, że cudzołóstwo popełnia każdy mężczyzna, który pożądliwie patrzy na kobietę. Dodał też, że lepiej będzie dla takiego człowieka, jeśli wydłubie sobie oko, niż miałby pójść do piekła z obydwoma oczyma (Mt 5:27-29). W ten sposób Jezus uczył, że wystarczy nieustanne pożądliwe patrzeć na kobiety, aby finalnie trafić do piekła.

 

Dzisiaj ogień pożądania w sercu człowieka jest tym samym ogniem piekielnym, który płonie w sercu każdego człowieka od czasów Adama - który może zgasić tylko ogień Ducha Świętego. Serce człowieka może być rozpalone żądzą grzechu lub miłością do Jezusa. Dlatego dokonaj wyboru: albo teraz się z tego oczyścisz, albo w przyszłości czeka cię ogień piekielny. Trzeciej opcji nie ma.

 

Naród żydowski, do którego wtedy przemawiał nasz Pan, dzięki prawu miał wysokie standardy moralne. Żydzi kierowali się ścisłym kodeksem moralnym, w którym seks pozamałżeński zawsze był karany śmiercią. W tamtych czasach nie było książek, programów ani czasopism pornograficznych, które nakłaniałyby do niemoralności. Każda kobieta była przyzwoicie ubrana, a mężczyźni i kobiety prawie nigdy ze sobą nie rozmawiali. Jednak Pan widział nawet w takim społeczeństwie, ze wszystkimi jego ograniczeniami, że mężczyźni pożądali kobiet, dlatego przestrzegł przed tym swoich uczniów. Jeśli te rzeczy miały miejsce w tak restrykcyjnym społeczeństwie, to o ileż bardziej Bóg ostrzega młodych mężczyzn w tak zdemoralizowanym społeczeństwie, w jakim żyjemy dzisiaj.

 

Dzisiaj świat wszelkimi możliwymi sposobami napełnia ludzkie umysły paliwem podsycającym ogień pożądliwości, aby ludzie zaspokajali swoje seksualne namiętności. Dlatego dzisiaj wszyscy musimy być o wiele bardziej ostrożni. Jeśli poważnie myślisz o ugaszeniu tego ognia, to koniecznie musisz odciąć dopływ paliwa. To musi być radykalne cięcie; stanowcze, bezwzględne i pozbawione litości odcięcie źródła tego paliwa. Takie jak wydłubanie oka lub odcięcie ręki. Jezus kazał nam niszczyć wszystko, co jest przyczyną grzechu. Jezus był bardziej świadomy niebezpieczeństwa grzechu i realności ognia piekielnego, niż ktokolwiek inny, dlatego zalecił tak radykalne duchowe cięcia, aby człowiek został zbawiony od grzechu.

 

W dzisiejszych czasach interpretacja tego przykazania naszego Pana jest taka: „Jeśli twój telewizor powoduje, że grzeszysz w swoim umyśle, to natychmiast się go pozbądź, bo lepiej iść do nieba nie oglądając telewizji, niż iść do piekła ze wszystkimi gwiazdami, które oglądasz w telewizji. A jeśli jakiś magazyn, jakiś szczególny rodzaj muzyki lub jakaś strona internetowa rozbudza twoje pożądliwości i powoduje, że dopuszczasz się grzechu, to zrób to samo z tym magazynem, z muzyką, z filmami i stronami internetowymi. Jeśli tęsknisz za niebem, to zapewne nie ma na ziemi niczego, co byłoby dla ciebie tak cenne, że musiałbyś się tego trzymać kosztem trafienia do piekła.

 

Gdy przeczytasz to rozważanie, to szatan szybko zacznie ci szeptać do ucha: „Na pewno nie trafisz do piekła (na pewno nie umrzesz) za taką błahostkę”. I przewrotnie wytłumaczy ci, że pożądanie kogoś ze zdjęcie w gazecie lub kogoś widzianego w telewizji lub internecie, nie jest tak naprawdę cudzołóstwem. Nie słuchaj go, bo Jezus ostrzegł nas, że szatan zawsze był kłamcą.

 

Nie mów, że postarasz się z tego zrezygnować lub że zrobisz to w przyszłości. Biblia ostrzega nas, abyśmy trzymali się z dala nawet od pozorów zła. Uwierz, że Bóg natychmiast pomoże ci w każdy możliwy sposób, abyś na stałe porzucił ten grzech. Podejmij walkę już dzisiaj i nie poddawaj się, dopóki nie odetniesz głowy Goliata, który rzucił ci wyzwanie - jako żołnierzowi armii żywego Boga.

 

1 List do Koryntian 7:1 ostrzega nas, abyśmy unikali fizycznych kontaktów z kobietami. Jeśli Duch Święty mówi nam, że coś nie jest dobre, wtedy powinno to być wystarczające dla każdego ucznia, aby całkowicie tego unikał. Legaliści przestrzegają litery prawa, ale uczniowie wnikają w sens przykazań. Na przykład, Jezus wiedział, że wewnętrzne pożądanie kobiet jest cudzołóstwem, bo Jezus rozumiał dlaczego Bóg ustanowił siódme przykazanie. Jeśli jesteś szczery wobec Boga, to też zrozumiesz, co leży u podstaw przykazań danych nam przez Boga. Zobacz, co Paweł mówi do Tymoteusza: „Wystrzegaj się wszystkich młodzieńczych pożądliwości” (2Tm 2:22). Dlatego musisz uciekać od wszystkich możliwych pokus.

 

Pan ponownie oczyszcza swoją świątynię. Jego świątynią jest teraz twoje ciało, więc pozwól Mu, aby natychmiast przeprowadził w nim gruntowne sprzątanie.

 

 

                                                                                                    Zac Poonen

 

 

 

Deal Radically with Impure Thoughts  / 31.07.2022

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <