Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

CODZIENNIE WERYFIKUJ SWOJE ŻYCIE

 

Gdy Gedeon zebrał armię do walki z wrogami Izraela, to miał ze sobą 32 tysiące ludzi. Ale Bóg wiedział, że nie wszyscy z nich są mu szczerze oddani, więc postanowił go osłabić. I tak, jako pierwsi zostali odesłani do domu ci, którzy się bali. Ale wciąż pozostało 10 tysięcy ludzi. Ci z kolei zostali przetestowani nad rzeką. I tym sposobem tylko 300 ludzi zostało zakwalifikowanych przez Boga (Sędziów 7:1-8).

 

Sposób, w jaki te 10 000 ludzi piło wodę z rzeki był testem w jaki Bóg określał, kto kwalifikuje się do armii Gedeona. Ale oni nie zdawali sobie sprawy, że są testowani. Pijąc wodę z rzeki na klęcząco, 9700 wojowników zapomniało o wrogu. Tylko 300 z nich piło wodę złożonymi rękoma, czujnie stojąc na swoich nogach.

 

Bóg nas testuje w zwykłych życiowych sprawach, aby pokazać nam nasz stosunek do mamony, do wygody, do rozrywki, do szukania własnej chwały, itp. Podobnie jak armia Gedeona, my też często nie zdajemy sobie sprawy, że w danej chwili jesteśmy testowani przez Boga.

 

Jezus ostrzegł nas, abyśmy nie obciążali się troskami tego świata. Powiedział: „Strzeżcie się, aby wasze serca nie były obciążone obżarstwem, opilstwem i troską o byt, aby was ten dzień nie zaskoczył” (Łk 21:34). Paweł napominał chrześcijan w Koryncie, mówiąc: „Odtąd ci, którzy mają żony, niech żyją tak, jakby ich nie mieli; ci, którzy płaczą, jakby nie płakali; ci, którzy się radują, jakby się nie radowali; ci którzy kupują, jakby nic nie posiadali; a ci, którzy używają tego świata, jakby go nie używali; bo przemija kształt tego świata. A to mówię dla waszej korzyści, nie aby zarzucać na was pętlę, lecz abyście nieustannie, dostojnie i wytrwale trwali w Panu” (1Kor 7:29-35).

 

Nie można pozwolić, aby cokolwiek z tego świata odciągało nas od całkowitego oddania Panu. Legalne rzeczy tego świata są większą pułapką niż grzeszne rzeczy, ponieważ legalne rzeczy wyglądają na niewinne i nieszkodliwe!! Wierzący człowiek nie może realizować swoich pożądliwości, tylko musi dążyć do niezbędnego minimum, aby zawsze miał czyste sumienie. Nasz umysł musi być skupiony na tym, co w górze, a nie na tym, co ziemskie. Jeśli chcesz być uczniem Jezusa, to musisz wszystko porzucić.

 

Twój umysł musi być elastyczny jak guma. Można się zajmować rzeczami ziemskimi, które są nam niezbędne do życia, ale kiedy już to mamy, wtedy nasz umysł powinien niczym guma wracać do swojego naturalnego położenia. Gdy napięcie mija, to twój umysł powinien powracać do Bożych spraw, aby dalej skupiać się na wieczności. Na tym polega posiadanie umysłu „nastawionego na to, co w górze, a nie na to, co ziemskie” (Kol 3:2). Jednak u wielu wierzących to działa w przeciwną stronę. Ich umysły od czasu do czasu się rozciągają i zaczynają myśleć o rzeczach wiecznych, a kiedy napięcie mija, to wracają do swojego normalnego trybu i dalej zajmują się rzeczami tego świata!

 

 

                                                                                                   Zac Poonen

 

 

 

Tested in Daily Life / 24.10.2021

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <