Zac Poonen - KRÓTKIE ROZWAŻANIA BIBLIJNE     

 

JEZUS POWIEDZIAŁ: WEŹ MOC (DZ 1:8)

 

Działanie Ducha Świętego jest najmniej widoczne, ze wszystkich Bożych działań. On nas zachęca i pomaga nam w cichy, niewidoczny sposób, nie oczekując uznania ani podziękowań za swoją pracę. Jest zadowolony z faktu, że ludzie chwalą Ojca i Syna, a Jego pomijają. Cóż za piękna służba.

 

Napełnienie takim Duchem skutkuje tym, że tak samo jak On, będzie cię zadowalała służba podobna do Jego cichej i niewidocznej służby, i nie będziesz szukać uznania, ani martwić się tym, że cała chwała zostanie oddana komuś innemu. Czy jesteś napełniony takim Duchem?

 

Dzisiaj jest wielu ludzi, którzy twierdzą, że są "napełnieni Duchem Świętym", a na portalach chrześcijańskich promują samych siebie, szukają pieniędzy i własnej chwały. To nie jest działanie Ducha Świętego. Za takim postępowaniem stoi jakiś inny duch, który imituje działanie Ducha Świętego, a naszym obowiązkiem jest demaskowanie oszustów i fałszywych duchów w Kościele.

 

Jaki jest znak rozpoznawczy (org.) zanurzenia w Duchu Świętym? W Dziejach Apostolskich 1:8, Jezus mówi, że jest nim moc. Nigdy nie mówił, że dowodem napełnienia Duchem Świętym jest dar języków. Apostołowie też niczego takiego nie mówili. Gdybyś w dniu Pięćdziesiątnicy podszedł do czekających tam uczniów i zapytał ich: „Po czym poznacie, że zostaliście zanurzeni w Duchu Świętym?”, to nie powiedzieliby by ci, że będą mówić obcymi językami, tylko powiedzieliby, że Jezus im powiedział, że otrzymają moc. Mógłbyś więc zapytać: „Skąd wiesz, że otrzymasz moc?”. Bo Bóg nas o tym zapewnił, tak samo, jak zapewnił nas, że przebaczył nam nasze grzechy. Duch Święty, który poświadcza twojemu duchowi, że twoje grzechy zostały przebaczone, poświadczy ci też, że otrzymałeś moc. Więc czekaj na moc, bo kiedy już ją otrzymasz, to możesz otrzymać też dar obcych języków. Dlatego proś Boga, aby dał ci pewność odnośnie tych dwóch ważnych spraw.

 

Jestem pewien, że Bóg chce jest, aby każdy chrześcijanin miał moc. Posiadanie mocy nie oznacza, że będziesz płomiennym ewangelistą. Będziesz miał moc, aby wypełnić własne powołanie w Ciele Chrystusa. Tak samo jest z ludzkim ciałem. Przez każdą część ludzkiego ciała przepływa krew. Sztuczna ręka nie jest częścią ciała, bo nie przepływa przez nią krew. Tak samo jest z Kościołem. Częścią ciała Chrystusa można być tylko człowiek, który został oczyszczony krwią Chrystusa. Ale jeśli krew płynie w ramieniu, to ramię może być sparaliżowane i może być bezużytecznym członkiem. Ale gdy paraliż zostanie wyleczony i ramię nabierze mocy, to czy stanie się językiem? Nie stanie się językiem, tylko silnym ramieniem. Tak samo, gdy sparaliżowany język otrzyma moc, to nie stanie się ramieniem, tylko będzie sprawnym językiem. A więc, jeśli Bóg powołał cię do bycia matką i zostajesz napełniona Duchem Świętym, to nie będziesz ewangelistką, tylko pełną Ducha kochającą matką (prowadzącą swoje dzieci do Boga).

 

Języki ognia, które spoczęły na głowach obecnych tam osób wskazywały, że język będzie najważniejszą częścią naszego ciała, której Bóg będzie używał w Nowym Przymierzu. Język rozpalony przez Ducha Świętego i pozostający pod Jego całkowitą kontrolą. To także symbolizowało dar języków. Bóg chce używać twojego języka, aby błogosławić innych. Nie tylko wtedy, gdy przemawiasz jako kaznodzieja, ale w twoich codziennych rozmowach z ludźmi. Ale w tym celu musisz pozwolić, aby Duch Święty miał pełną kontrolę nad twoim językiem, przez siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

 

 

                                                                                                Zac Poonen

 

 

 

Jesus said: You shall receive Power (Acts 1:8) / 16.05.2021

 

 

 

 

 

 

 


No documents found.

> KLIKAJĄC NA TEN NAPIS USTAWISZ TEKSTY WG NUMERACJI <